ویزای کانادا

متقاضیان دریافت ویزای کانادا بسیار زیاد هستند. کانادا از کشورهایی است که به سختی به ایرانی‌ها ویزا می‌دهد این کشور در ایران دارای سفارت نیست و ایرانی‌ها برای درخواست ویزای کانادا و انجام کارهای مربوط به آن باید به سفارت خانه کانادا در آنکارا یا استانبول و یا دبی مراجعه کنند. اگر به دنبال راهی غیر از این هستند باید برای دریافت ویزا از ثبت نام اینترنتی از سایت رسمی کشور کانادا استفاده کنند. بنابراین افراد و متقاضیان زیادی به دنبال این هستند که بدانند چطور ویزای کانادا دریافت کنند. آژانس بکتاش سیر گشت شما را در زمینه نحوه دریافت ویزای کانادا یاری می‌کند.
چطور ویزای کانادا بگیرم؟
متقاضی برای دریافت ویزای کانادا در ابتدا باید نوع ویزای خود را انتخاب کرده و مدارک مورد نظر خود را آماده کند. متقاضی ویزا در ابتدا می‌تواند درخواست خود را از طریق ثبت نام در وب سایت سفارت کانادا به صورت آنلاین ارائه دهد و سپس با مشخص شدن وقت سفارت برای حضور متقاضی، فرد برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به سفارت کانادا از طریق ترکیه در استانبول و یا آنکارا مراجعه و برای مصاحبه حضور پیدا کند. مدت زمان لازم برای صدور ویزا پس از ارائه مدارک متقاضی، در حدود ۲ماه به طول می‌انجامد.

 

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا به صورت ویزای توریستی، ویزای کار، ویزای تحصیلی و ویزای اقامت برای افراد صادر می‌شود. ویزای توریستی برای کسانی صادر می‌شود که قصد بازدید به صورت قانونی از کانادا را دارند. این ویزا به دو شکل سینگل و مولتی و ویزای تحصیلی به قصد تحصیل و آموزش صادر می‌شود. ویزای اقامتی نیز به قصد اقامت موقت یا دائم صادر می‌شود. ویزای کاری نیز به قصد انجام کار و دست گرفتن یک شغل در کانادا برای متقاضیان صادر می‌شود.

ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا به ویزای پنج ساله نیز شهرت دارد. با دریافت این ویزا متقاضی اجازه ورود و خروج کانادا را دریافت می‌کند. کسانی که ویزای مولتی دریافت کنند به مدت ۶ماه اجازه اقامت در کانادا را دارند. ویزای مولتی به مدت ۱۰ سال اعتبار دارد اما چون اعتبار پاسپورت ایرانی ۵ساله است تنها به مدت ۵سال می‌توان از این ویزای کانادا استفاده کرد. برای دریافت ویزای مولتی کانادا می‌توانید به آژانس بکتاش سیر گشت مراجعه کنید. بکتاش سیر گشت می‌تواند ویزای مولتی کانادا را با بهترین قیمت برای شما اخذ کند. 

خدمات ویزای عادی کانادا شامل پرکردن فرم های مربوطه توسط همکاران ما در کانادا در پکیج علاوه برخدمات فوق  دعوتنامه نیز بر روی مدارک گذاشته می شود وهمچنین تمامی مراحل به صورت آنلاین انجام می گردد.

خدمات ویزایVIP کانادا شامل پرکردن فرم های مربوطه توسط همکاران ما در کانادا واخذ وفت انگشت نگاری در استانبول می باشد.دراین پکیج علاوه برخدمات فوق ، دعوتنامه نیز بر روی مدارک گذاشته می شود و در صورت عدم اخذ ،ویزا در سه مرحله مورد بررسی قرار میگیرد ومبلغ دریافتی باکسر کارمزد و ورودی سفارت به مسافر باز میگردد.لازم به ذکر است  تمامی مراحل به صورت آنلاین انجام می گردد.(هزینه ورودی سفارت لحاظ شده)

ویزا توریستی کانادا:

ویزای توریستی برای کسانی صادر می‌شود که قصد بازدید به صورت قانونی از کانادا را دارند. این ویزا به دو شکل سینگل و مولتی و ویزای تحصیلی به قصد تحصیل و آموزش صادر می‌شود. ویزای سینگل کانادا امکان یک بار سفر به این کشور را فراهم می‌کند. فرد توریست از طریق این ویزا برای یک سفر محدود و برای یک بار می‌تواند از این کشور بازدید کند و در صورت خروج از این کشور باید برای ورود دوباره اقدام به اخذ ویزا کند. ویزای مولتی امکان چندین بار ورود خروج توریست به کشور کانادا را فراهم کرده و به ویزای پنج ساله نیز شهرت دارد.

انگشت نگاری:

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یکی از مراحل درخواست ویزای این کشور است. فرد متقاضی ویزا باید در یکی از VACها حاضر شده و انگشت نگاری را انجام دهد. متقاضی دریافت ویزا مدت ۳۰روز فرصت دارد تا نسبت به انگشت نگاری اقدام کند. انگشت نگاری امری ضروری است اما برای افراد بالای ۸۰ سال و زیر ۱۴ سال و کسانی که ویزای مهاجرتی دارند یا مقیم کانادا هستند و افراد دیپلمات انگشت نگاری ضرورتی ندارد. محل انگشت ‌نگاری در هنگام درخواست آنلاین مشخص می‌شود. معمولا دفاتر انگشت نگاری ویزای کانادا در استانبول، آنکارا، تفلیس، باکو و دبی قرار دارند انگشت نگاری، انگشتان دست راست و چپ به شکل هموار روی اسکنر قرار می‌گیرند و انگشت شست نیز به همین صورت روی اسکنر قرار می‌گیرد.

اقدامات آژانس جهت اخذ ویزا

بکتاش سیر گشت، دارای کادری مجرب است که علاوه بر ارائه تورهای با کیفیت، در زمینه اخذ ویزای شینگن اروپا و ویزای مولتی کانادا به متقاضیان دریافت ویزای کانادا خدمات ارائه می‌دهد.

شرایط اخذ ویزای کانادا

شرایط متقاضیان اخذ ویزای کانادا نسبت به نوع ویزای مورد نظر ممکن است متفاوت باشد. برای مثال در مورد ویزای توریستی کانادا فرد باید نامه تمکن مالی داشته باشد. کسانی که متاهل هستند باید اسناد مربوط به خانواده خود را نیز ارائه کنند. افرادی که تحصیل می‌کنند باید نامه اشتغال به تحصیل داشته باشند. توریست‌ها باید از سلامت جسمانی برخوردار باشند به همین دلیل باید معاینات پزشکی لازم را انجام دهند. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی نیز باید در هنگام اخذ پذیرش در دانشگاه دارای مدرک زبان انگلیسی باشند و معدل و نمرات تخصصی آنها برای پذیرش در نظر گرفته شود. داشتن ویزای موقت و پاسپورت معتبر از دیگر شرایطی است که ممکن است متقاضیان تحصیل ملزم به رعایت آن باشند. ویزای کار کانادا نیز نیازمند داشتن تمکن مالی و عدم داشتن سوء سابقه است. همچنین برخورداری از سلامت کامل و نداشتن خطر برای امنیت کانادا موارد و شرایطی است که در اخذ ویزای این کشور موثر است.

پیکاپ ویزا

 

کانادا یکی از کشورهایی است که امکان ارائه خدمات مربوط به پیکاپ ویزا را دارد. متقاضیان دریافت ویزا، به منظور صرفه‌جویی در وقت، پس از انجام مراحل مربوط، ممکن است امکان سفر به کانادا برایشان مقدور نباشد، به این صورت، متقاضی یک کارگزار قابل اعتماد  انتخاب و پاسپورت و مدارک مورد نیاز خود را به وی ارائه می‌کند تا آن را به کنسولگری در کشور واسطه ارسال کند و پس از انجام کارهای مربوط آن را به فرد متقاضی تحویل دهد. سفارت‌های کانادا در استانبول و دبی پیکاپ ویزای کانادا را ارائه می‌دهند.

تمکن مالی چیست؟

برای دریافت هر یک از انواع ویزای کانادا باید تمکن مالی داشته باشید. تمکن مالی به معنای این است که متقاضی دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور توانایی مالی برای ورود به این کشور و زندگی در آن را برای مدتی که قرار است در کانادا باشد داشته باشد. این شرط برای تمامی انواع ویزای و مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شده است. فرد متقاضی ویزای کانادا از طریق تجارت، باید تمکن مالی لازم را داشته و دارای مبلغی از سرمایه در این کشور باشد که بتواند در اقتصاد کانادا موثر باشد. به این مفهوم که مهم‌ترین شرطی که متقاضی ویزای تجاری کانادا باید داشته باشد، داشتن سرمایه و امکانات مالی منطبق با شرایط این نوع از ویزا است.

اهمیت زبان انگلیسی در ویزای کانادا

برای اخذ ویزای کانادا و ورود به این کشور، دانستن زبان انگلیسی می‌تواند به متقاضی ورود به کانادا، کمک بسیار زیادی کرده و آنها را جهت تطبیق با شرایط جدید و محیط اجتماعی این کشور یاری کند. احاطه بر زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس برای ویزای تحصیلی کانادا از اهمیت زیادی برخوردار بوده و جزو شروط اصلی آن محسوب می‌شود اما برای انواع دیگر ویزای کانادا جزو ملزومات آن حساب نمی‌شود و از اهمیت کمتری برخوردار است.

 مدارک لازم برای ویزای کانادا

مدارک لازم برای دریافت انواع مختلف ویزای کانادا، متفاوت است و هر یک ممکن است بر طبق نوع ویزا، شرایط متفاوتی داشته باشند، اما مدارک اصلی ویزای این کشور که به طور مشترک برای انواع ویزا ارائه می‌شوند عبارتند از

 • پاسپورت و اسکن صفحات آن
 • شناسنامه متقاضی شده به صورت ترجمه شده
 • سند ازدواج به صورت ترجمه شده
 • تکمیل کردن فرم درخواست ویزا
 • تکمیل کردن فرم اطلاعات خانوادگی فرد
 • ارائه دو قطعه عکس ۳.۵ در۴.۵ با پس زمینه سفید
 • ترجمه مدارک شغلی و اسناد ملکی در صورت وجود
 • گردش حساب جهت مشخص شدن درآمد ماهیانه
 • ارائه دعوتنامه در صورت وجود
 • ارائه رزرواسیون هتل
 • بلیط رفت و برگشت