آشنایی با کشور هلند

هلند، کشوری واقع در اروپای غربی می باشد، که به خاطر داشتن آسیاب های بادی، گل های لاله و انوع پنیرها، به شهرتی جهانی دست یافته است. این کشور، زادگاه بسیاری از هنرمندان مشهور دنیا بوده است، و همچنین هنرمندان بسیاری، برای زندگی، به این کشور مهاجرت نموده اند. این کشور اروپایی، دارای مساحت تقریبی 41.543 کیلومتر مربع بوده، و جمعیتی در حدود 17.02 میلیون نفر را، در خود جای داده است. هلند در همسایگی با کشورهای بلژیک و آلمان قرار گرفته است و حدود 20 درصد از مساحت آن را، آب تشکیل داده است. این کشور، کشوری کم ارتفاع و پست به شمار می آید و بلندترین تپه ی موجود در آن، دارای ارتفاعی در حدود 322 متر است. لازم به ذکر است که کشور هلند، به عنوان  یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در کل دنیا، شناخته می شود، و با داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار، افراد زیادی را، به خود جلب می نماید.

تاریخچه ی کشور هلند

شواهد و مدارک نشان می دهند، که اولین نشانه های شکل گیری شهر هلند، در قرون وسطی نمایان شده است، و این منطقه در طول قرن شانزدهم، به بندری تجاری و بسیار مهم در اروپا تبدیل گشته است. لازم به ذکر است که کشور هلند از ابتدا مستقل نبوده، و تا پیش از رسیدن به استقلال، تخت فرمانروایی امپراطور هابسبورگ بوده  است،و حتی به عنوان هلند هابسبورگ، شناخته می شده است. اما بعد از وقوع جنگ های طولانی در سال 1628 میلادی در این منطقه، کشور هلند از وابستگی به امپراطوری اسپانیا خارج شده، و به عنوان کشوری مستقل، با نام هلند، اعلام استقلال نموده است. امروزه کشور هلند، به عنوان یکی از کشورهای محبوب اروپایی شناخته می شود، و افراد بسیاری از سراسر دنیا، برای بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی موجود در این کشور، راهی آن می شوند.

آب و هوا و شرایط اقلیمی

آب و هوای کشور هلند، بسیار شبیه به آب و هوای بخش های شمالی کشورمان ایران می باشد. مردم این کشور به دیدن آسمان ابری در تمام طول سال عادت کرده اند، و حمل چتر در تمام فصول سال را، هرگز فراموش نمی کنند. با این حال جالب است بدانید، زمستان های کشور هلند به هیچ وجه، آزاردهنده نمی باشد و دمای هوا در سردترین روزهای سال نیز، کاملا قابل تحمل است. این کشور در تابستان ها نیز، از آب و هوایی متعادل بهره می برد، و دمای هوا در گرم ترین روز های سال نیز، حداکثر به 30 درجه ی سانتی گراد می رسد. تمامی شهرهای این کشور از ویژگی های اقلیمی یکسانی برخوردارند، و همین مساله به عنوان یکی از نقاط قوت، در آب و هوای کشور هلند شناخته می شود.

وضعیت اقتصادی کشور هلند

نبض اقتصاد کشور هلند، در شهرهای جنوب غربی و به ویژه شهر روتردام، بیشتر می تپد، و این کشور به عنوان یکی از مهم ترین تولید کنندگان لبنیات در کل دنیا شناخته می شود. همچنین تولید محصولات کشاورزی همچون گندم، جو و سیب زمینی نیز در این کشور پر رونق است، و بخشی از بار اقتصاد این کشورها را، به دوش می کشد.کشور هلند دارای صادرات در زمنیه ی ماشین آلات و تجهیزات، سوخت و مواد خوراکی و همچنین صادرات انواع مواد شیمیایی می باشد و محصولات این کشور، به کشورهای پیشرفته ای همچون آمریکا، انگلیس و فرانسه نیز صادر می شوند. البته لازم به ذکر است که این کشور از نرخ بیکاری و تورم بالاتری، نسبت به سایر کشورهای اروپایی برخوردار است، و این مساله باعث شده است، تا بیش از نیمی از مردم این کشور، در زیر خط فقر به سر برند.

اسامی تمام استان های موجود در کشور هلند

کشور هلند از تقسیمات اداری و سیاسی پیچیده ای برخوردار است، اما به طور کلی می توان، 12 استان مجزا را، دراین کشور به رسمیت شناخت، که عبارتند از:
1. اُفریسل
2. اوترخت
3. برابانت شمالی
4. خرونینگن
5. خلدرلانت
6. درنته
7. زیلانت
8. فریسلانت
9. فلفولانت
10. لیمبورخ
11. جنوب هلند
12. شمال هلند