ایران، تهران، زعفرانیه، سه راه آصف نبش خیابان سیمین، ساختمان امین، طبقه 4 واحد401 021-57952

دلایل اصلی ردشدن ویزای کاری کانادا

 

چرا درخواست ویزای کانادا از طرف آفیسر رد می شود ، شاید سوالی باشد که برای بسیاری از افراد پیش می آید ؛ ریفیوز شدن ویزای کانادا یا همان ریجکت شدن ویزا به دلایل مختلف رخ می دهد، در این مقاله مهم ترین دلایل آنرا بررسی میکنیم .

1-اهدافتان از سفر به کانادا برای آفیسر مبهم است :
همانطور که می دانید بکتاش سیر گشت از طرق مختلف جهت اخذ ویزای کانادا اقدامات لازم را انجام می دهد بنابراین جهت  ورود به کشور کانادا باید ابتدا معلوم کنید که چرا قصد سفر به کانادا را دارید ، آیا این تنها یک سفر توریستی است و یا قصد مهاجرت دارید؟ میخواهید در یکی از دانشگاه های کانادا به تحصیل ادامه دهید و یا از سوی یک شرکت رسمی دعوت به کار شده اید ، شاید هم قصد خوداشتغالی دارید در هرمورد باید هدف را برای آفیسر ویزا روشن سازید . اگر صرفا این یک سفرکوتاه مدت کاری یا تفریحی است ، تاریخ رفت و برگشت خود را معلوم کنید . ثابت کنید که در کشور ایران وابستگی های حرفه ای و یا خانوادگی ای دارید . طبیعی است که همه این ها به مدارک وابستگی دارد که شما به سفارت ارائه می دهید، اگر مدارک شما به اندازه کافی قانع کننده نباشد ، احتمال ریجکت شدن ویزای کانادا بالا می رود.

2-مدارک ناقص و اشتباه یا فیک :

در زمان ارائه مدارک هویتی ، شغلی ، مالی و ملکی و نشان دادن وابستگی های خود  به کشور مبدا اگر نتوانستید هر یک از الزامات مدارک ویزا را برآورده کنید ، ممکن است سمت  تهیه مدارک جعل یا ارائه اطلاعات غلط بروید که وسوسه انگیز است . این کار به هیچ عنوان توصیه نمیشود و حتی ممکن است علاوه بر ریجکتی ویزا ، شما در بلک لیست 5 ساله سفارت کانادا قرار بگیرید  ، زیرا اسناد و مدارک شما یک فرایند دقیق را برای تایید شدن طی میکند . 

3-کمبود تمکن مالی :
هنگام مهاجرت به کانادا میبایست نشان دهید که منابع مالی کافی برای تامین مالی سفر طبق برنامه سفر ارائه شده و یا اقامت در کانادا را دارید . بهتر است تا میتوانید آفیسر ویزا را پیرامون وضعیت مالی خود قانع کنید نه تنها شما بلکه اگر دعوت نامه ای از طرف اقوام درجه اول ، دوستان یا آشنایان دارید در نتیجه میزبانتان نیز باید از تمکن مالی لازم برخوردار باشد . همه این موارد در بررسی مدارک ارائه شده توسط آفیسر روشن خواهد شد .

4-سوابق کیفری و عدم برخورد از استاندارد های سلامتی
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری یکی از الزامات ورود به هر کشور است . اگر سابقه کیفری دارید و مقامات مهاجرت فکر میکنند که میتوانید برای عموم خطرناک باشید ، ممکن است درخواست شما رد شود . این اشکالات امنیتی عبارتند از ( سوء سابقه در سفر های قبلی به کانادا و یا کشورهای دیگر ، نقض حقوق بشر ، سفر به جهت راه اندازی کسب و کارهای غیرقانونی ، مشارکت در اقدامات جاسوسی ، مشارکت در اعمال تروریستی  … ) اما تنها مسائل امنیتی و اقتصادی نیست که آفیسر ویزا را به ریجکت شدن مجاب میکند ، بلکه سلامت شما نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است . اگر بیماری احتمالی شما سلامت و امنیت عمومی کانادا را به خطر می اندازد ، آفیسر ویزا از تایید ویزای شما خودداری خواهد کرد . باید از سلامت جسمی و ذهنی کاملی برخوردار باشید و گواهی پزشکی خود را جهت اثبات سالم بودنتان ارائه دهید

5-وضعیت ناپایدار شغلی متقاضی :
اگر شما شغل ثابتی درکشور خود نداشته باشید و نتوانید تعهد شغلی خود را به آفیسر اثبات کنید  و قصد اقامت کوتاه مدت با تمام اعضای خانواده خود داشته باشید ، آفیسر ویزا با بررسی این احتمال که شما قصد بازگشت به کشور خود را ندارید ، ممکن است درخواست ویزای کانادای شما را رد کند . این اثبات وضعیت شغلی هم به منزله بازگشت شما هم به منزله اثبات منبع درامد شما در ایران است .

6-شما شواهد و مدارک کافی برای دلایل سفر به کانادا ارائه نکردید :
نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر همچنین سوابق سفرهای قبلی شما حائز اهمیت است . داشتن برنامه سفر از جانب خود شخص یا شخص دعوت کننده یا کارگزار معتبر توریستی نشان دهنده هدف مشخص سفر است بنابراین بند هدف سفر شما را در بررسی کاملا مشخص می نماید اینکه شما طبق یک برنامه سفر مشخص در تاریخ های مشخص وارد کشور کانادا و خارج میشوید .
       

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment

جدیدترین مطالب
ارتباط باما 02157952
خدمات ما

خدمات مهاجرتی بکتاش تراول

خدمات مهاجرتی بکتاش تراول
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان