اخذ ویزای کانادا 2023

مدارک اخذ ویزا استارت آپ کانادا

اخذ ویزای کانادا ۲۰۲۳‌: برای اخذ این نوع ویزا شرایطی وجود دارد که باید آنها را رعایت کرد و با اصول درست پیش رفت. البته شرایط اخذ هر یک از انواع ویزای کانادا بر اساس نوع آن متفاوت است.

انواع ویزای کانادا و اخذ ویزای کانادا 2023

انواع ویزا کانادا چیست ؟

اخذ انواع ویزای کانادا 2023 انواع مختلفی دارد که متقاضی می‌تواند با توجه به شرایط خود، برای دریافت یکی از آنها اقدام نماید. در یک تقسیم‌بندی کلی، ویزا کانادا به دو دسته ویزای موقت کانادا و ویزای اقامت دائم کانادا تقسیم می شود. لازم به ذکر است که دریافت ویزای کانادا شامل موارد متعددی چون ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی، ویزای کاری و … است.

ویزای توریستی کانادا با اهداف سفر، توریستی و گردشگری صادر می شود. ویزای توریستی کانادا دارای دو نوع ویزای یکبار ورود و ویزای چند بار ورود است.

در ویزای SINGLE-ENTRY یا ویزای یک بار ورود کانادا تنها برای یک بار ورود به خاک کانادا در زمانی مشخص و تا مدتی معین صادر می‌شود. در ویزای MULTIPLE-ENTRY یا ویزای چند بار ورود کانادا (ویزای 5 ساله کانادا) ، اجازه ورود و خروج مکرر را به دارنده ویزا می‌دهد. این ویزا در حالت کلی به صورت 5 ساله است اما هنگام صدور، اعتبار آن به اعتبار پاسپورت متقاضی بستگی دارد، یعنی چنانچه تاریخ انقضای پاسپورت 2 سال باشد، ویزای صادر شده نیز به صورت 2 ساله می‌باشد.

متقاضی می‌تواند به مدت 5 سال هرچند بار که بخواهد به کانادا رفت و آمد داشته باشد. البته در هر بار ورود فقط 6 ماه می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای استارت آپ کانادا

اگر به دنبال اخذ ویزای استارت آپ کانادا هستید این لینک را دنبال نمایید

شرایط اخذ ویزای کانادا2023

شرایط اخذ ویزا کانادا در ۲۰۲۳ چیست ؟

شرایط عمومی: این است که از نظر جسمی سالم باشید، آزمایشات پزشکی مورد تایید کانادا را انجام دهید(معمولا برای ویزاهای اقامت دائم مورد نیاز است)، پروسه انگشت نگاری کانادا را انجام دهید، سوء پیشینه مجرمانه نداشته باشید، نشان دهید که پس از مدت مجاز اقامت خود در کانادا این کشور را ترک خواهید کرد (برای ویزاهای اقامت موقت)، نشان دهید که به کشور خود وابستگی‌هایی دارید مانند داشتن شغل، خانه، دارایی و خانواده که باعث بازگشت شما به کشورتان خواهد شد (برای ویزاهای اقامت موقت)، نشان دهید که توانایی مالی کافی برای مدت اقامت خود در کانادا را دارید.

برای ویزاهای اقامت دائم باید به اندازه مخارج زندگی ۶ ماه و برای ویزاهای اقامت موقت باید به اندازه مخارج زندگی ۱۲ ماه طبق جدول لایکو (LICO)تمکن بانکی نشان دهید. LICO مخفف Low Income Cut -offبه معنای حداقل میزان درآمد است که برابر با خط فقر در نواحی شهری کانادا است. مبلغ لایکو هر ساله توسط اداره مهاجرت کانادا به نسبت تعداد اعضای خانواده منتشر می‌شود.

شرایط اختصاصی: علاوه بر شرایط عمومی که به آنها اشاره شد به شرح زیر است:

افرادی که مایل به گرفتن ویزای توریستی کانادا 2023 می باشند، باید به طور کامل و دقیق شرایط اخذ ویزا توریستی کانادا را مطالعه کرده و به دنبال گرفتن این ویزا باشند که شرایط گرفتن ویزا بسیار مهم می باشد.

اولین و مهم‌ترین شرایطی که تمام دارندگان و متقاضیان ویزای توریستی کانادا باید به آن توجه ویژه داشته باشند، مربوط به شرایط سنی افراد متقاضی می باشد .

چه زمانی باید نسبت به اخذ ویزا تور اسپانیا سال 1402 اقدام کنیم

اگر قصد سفر دارید حتما از تورهای اسپانیا  بکتاش تراول دیدن نمایید

نحوه ی درخواست اخذ ویزای کانادا 2023

نحوه ی درخواست ویزا کانادا چگونه است ؟

برای درخواست اخذ انواع ویزای کانادا 2023 بدون دعوت نامه، بهتر است هتلی جهت اسکان رزرو کنید و مدرک آن را در پرونده‌تان قرار دهید. همچنین سابقه سفر در زمان ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه بسیار می تواند موثر باشد.

در صورتی که قصد سفر به کانادا را به عنوان گردشگر داشته باشید، ولی سابقه سفر مناسبی نداشته باشید، معمولا آفیسر پرونده به هدف شما شک می کند، چون منطقی‌تر بود که ابتدا گردشگری را از کشورهای آسیایی و اروپایی که به ایران نزدیک‌تر هستند شروع می کردید.

در هنگام ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه، برنامه سفری که قصد دارید انجام دهید را مشخص کنید و در داخل پرونده‌تان قرار دهید.

به صورت کلی، مهم‌ترین مسئله نشان دادن برگشت به کشور مبدا می باشد که با داشتن شغل، املاک و وابستگی عاطفی در کشور مبدا، می توان این موارد را اثبات کرد.

تور اسپانیا

اگر قصد دریافت ویزای توریستی کانادا را دارید حتما این لینک را دنبال نماید

مدارک اخذ ویزا کانادا ۲۰۲۳

ویزای مولتی کانادا که به نام ویزای ۵ ساله کانادا هم از آن نام برده می‌شود، به متقاضیان ویزا کانادا اجازه می‌دهد که تا پایان مدت اعتبار ویزا هر زمان که خواستند وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا شش ماه اقامت داشته باشند. مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

اصل پاسپورت متقاضی ویزای توریستی کانادا با حداقل یک سال اعتبار، تمامی پاسپورت‌های گذشته که در آ‌نها مهر ویزا درج شده باشد، یک قطعه عکس جدید با زمینه سفید، ترجمه شناسنامه و کارت ملی، ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن متقاضی)، ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراه بودن آنها در سفر به کانادا، فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی متقاضیانی که می خواهند در کمترین زمان ممکن موفق به اخذ ویزای توریستی کانادا 2023 شوند و..

باید لیست مدارک را به طور دقیق و در مدت زمان معلومی جمع آوری کرده و به سفارتخانه‌ ارائه دهید که ما در این مطلب به چند مورد از مدارک اخذ ویزا کانادا می پردازیم :

۱_اولین و مهم ترین مدرکی که فرد متقاضی برای گرفتن این نوع از ویزا باید داشته باشد، مربوط به گذرنامه یا پاسپورت است که گذرنامه فرد متقاضی حداقل باید دارای ۶ ماه اعتبار باشد.

۲_مدرک مورد نیاز دیگر مربوط به کپی شناسنامه و کپی کارت ملی می باشد که فرد متقاضی باید از تمام صفحات شناسنامه خود و همراهان و همچنین کارت ملی به صورت پشت و رو کپی گرفته و همراه با این مدارک به سفارتخانه ارائه دهد.

۳_مدرک مورد نیاز دیگر مربوط به نامه تمکن مالی فرد متقاضی می باشد که این نامه شامل گردش مالی 3 ماه آخر حساب فرد متقاضی می باشد که شامل تمامی برداشت‌ها و واریزی‌های فرد است که فرد متقاضی می تواند آن را از بانک تهیه کند.

اصل و ترجمه (انگلیسی یا فرانسه) مدارک زیر با مهر تاییدیه دادگستری برای اخذ ویزای کانادا مورد نیاز است:

  • شناسنامه و کارت ملی متقاضی در صورتی که متقاضی زیر ۱۸ سال سن دارد، شناسنامه و کارت ملی والدین نیز باید ارائه شود.
  • سند ازدواج یا طلاق یا گواهی فوت همسر
  • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه گذرنامه های پیشین (برای نشان دادن سابقه سفر)
  • فایل اسکن شده یک عکس رنگی با پس زمینه سفید
  • نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار / تحصیل (در صورت وجود).
  • نامه تمکن مالی صادر شده توسط بانک
  • جواز کسب، اجاره نامه محل کسب
  • مدارک مالیاتی و بیمه و… که کسب و کار شما در ایران را نشان بدهد.ف

هر کدام از این مدارک در جای خود مهم هستند و نمی‌توان حتی یکی از آنها را پشت گوش انداخت.

شما در حال خواندن مقاله اخذ انواع ویزای کانادا 2023 می باشید

به دنبال اخذ ویزای شینگن هستید؟ حتما مقاله اهذ ویزای شینگن را دنبال تنایید

هزینه اخذ ویزای کانادا 2023

هزینه اخذ ویزا کانادا ۲۰۲۳

فراهم کردن امکان مالی و هزینه اخذ انواع ویزای کانادا 2023 یکی از گزینه‌های بسیار مهمی می باشد که فرد متقاضی باید داشته باشد و به آن توجه کند، زیرا فرد متقاضی در مدت زمان معلومی در کشور کانادا اقامت دارد، پس باید بتواند از پس هزینه‌هایی که در این مدت دارد به طور کامل بر بیاید، یعنی اگر فرد توان مالی نداشته باشد به مشکل برخواهد خورد.

وقتی شخصی با هدف توریستی وارد یک کشور می‌شود، برای دیدن قسمت‌های مختلف و جاهای دیدنی کشور باید تمکن مالی خوبی داشته باشد تا بتواند هزینه‌ها را بپردازد و از مکان‌های مختلف دیدن کرده و نهایت استفاده را ببرد.

اشتراک گذاری مطلب

Leave Comment

جدیدترین مطالب

ارتباط باما 02157952

خدمات ما

خدمات مهاجرتی بکتاش تراول

خدمات مهاجرتی بکتاش تراول
دریافت فرم ارزیابی و مشاوره به صورت رایگان