اطلاعات کلی برای دریافت ویزای شینگن

اطلاعات کلی برای دریافت ویزای شینگن


ویزای شینگن

ویزای شینگن یکی از انواع ویزاهاست که به شما این اجازه را می دهد تا برای یک مدت مشخص، به هر کشوری که عضو اتحادیه ی شینگن باشد، بتوانید سفرداشته باشید وگرفتن این ویزا شرایط و قوانین خاصی دارد و معمولا با مراحل پیچیده ای همراه است و یک خطا در هنگام اخذ آن کافیست تا همه ی مراحل را از اول شروع کنید. برای گرفتن ویزای شینگن باید با اطلاعات تخصصی زیادی بدانید.

ویزای شینگن می تواند توسط هر کشوری که عضو پیمان شینگن است صادر شودو در واقع با این ویزا می توان آزادانه و بدون هیچ محدودیتی به همه ی کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا که عضو پیمان شینگن هم هستند سفر کنید. چند کشور عضو اتحادیه ی شینگن عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، مجارستان، فرانسه، آلمان، هلند، ایتالیا و…که به طور کلی تعداد آنها ۲۶کشورهست و آژانس بکتاش سیر از کشورهای فرانسه، اسپانیا و ایتالیا اقدام به اخذ ویزا می کند. 

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن

قبل از هر موردی باید هماهنگی‌های لازم را با سفارت کشور مقصد انجام دهید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن در اکثر کشورهای عضو این پیمان شبیه به یکدیگر است و تنها در برخی از جزئیات و موارد، تفاوت کمی دارند. به هر ترتیب، مدارک اصلی که باید همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

1/
فرم تکمیل‌شده‌ درخواست ویزا اولین مورد است. به طور کلی اولین مرحله برای اخذ ویزای هر کشور تکمیل فرم درخواست روادید آن است. این فرم باید از سفارت مربوطه دریافت شود. هر چند که این کشورها عضو شینگن هستند، ممکن است فرم درخواست ویزای هر یک از آن‌ها متفاوت باشد؛ در نتیجه لازم است از سفارت‌های آن‌ها دریافت شود.

2/ همراه داشتن اصل گذرنامه با امضاء و گذرنامه‌های قبلی. همچنین گذرنامه باید تا حداقل ۶ ماه پس از درخواست روادید، اعتبار داشته باشد.

3/ عکس پرسنلی رنگی تمام رخ با زمینه‌ی سفید که باید با ظاهر وقت صاحب عکس هم‌خوانی داشته و جدید باشد.

4/ مدارک شغلی رسمی مانند جواز کسب، روزنامه‌ی شغلی، فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار یا تحصیل لازم است. همچنین، اسناد ملکی شخص متقاضی و منابع مالی وی همراه با گردش حساب رسمی مورد نیاز خواهد بود.

نکته: لازم به اشاره است که این مدارک باید همراه با ترجمه‌ی رسمی به سفارت ارائه شود.

5/ بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد یا رزرو بلیط لازم خواهد بود.

6/ متقاضیان روادید باید برای کل مدت‌ زمان سفر بیمه‌ مسافرتی فردی یا جمعی داشته باشند. شرکت بیمه‌گذار نیز باید نماینده‌ معتبری در کشور مقصد داشته باشد.

7/ همراه داشتن برگه‌ی تاییدیه‌ رزرو هتل یا اصل دعوت‌نامه‌ای که شخص دعوت‌کننده از کشور مقصد برای متقاضی فرستاده است.


مدارک مورد نیاز مشاغل

دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها :
کارت بین المللی دانشجویی، گواهی اشتغال به تحصیل،اصل حکم استخدامی و آخرین فیش حقوقی به همراه مهر

صاحبان شرکت های خصوصی : اصل روزنامه رسمی تاسیس شرکت و اصل روزنامه آخرین تغییرات شرکت با قید سمت متقاضی ، گواهی اشتغال بهه کار با ذکر سمت و سابقه کار و مشخصات فردی ( نام و شماره پاسپورت) تاریخ شروع به کار همراه با تاییدیه روی سربرگ شرکت ( با توجه به نوع سفارت ترجیحا به زبان لاتین )

کارمندان شرکت خصوصی : کپی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت آخرین تغییرات شرکت ، گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت و سابقه کار و مشخصات فردی لیست بیمه از اداره تامین اجتماعی ، ارائه سابقه بیمه 1 سال قبل از سفر همراه با مهر سازمان تامین اجتماعی

کارمندان بخش دولتی : آخرین حکم کارگزینی / آخرین فیش حقوقی به همراه مهر ( گواهی اشتغال به کار)

برای بازنشستگان : آخرین حکم بازنشستگی / آخرین فیش حقوقی

پزشکان و وکلا :  اصل پروانه مطب / اصل کارت نظام پزشکی و اصل پروانه وکالت / اصل کارت وکالت

مهندسان : اصل پروانه مهندسی / اصل کارت نظام مهندسی (در صورت اشتغال در شرکت مدارک مربوط به کارمندان بخش خصوصی می بایست ارائه گردد)

برای ساختمان سازی : اصل گواهی ساختمان / اصل قراردادهای کاری / اصل پایان کار ساختمان

تورهای پیشنهادی

تور ایتالیا

قیمت: نرخ پرواز + € 3904شب و5روز
تور اسپانیا

قیمت: نرخ پرواز + € 390 4شب و5روز
تور پاریس

قیمت: نرخ پرواز + € 6855شب و6روز
تور استانبول

قیمت: تومان 2.865.0003شب و4روز