آشنایی با کشور ایتالیا

کشور ایتالیا، کشوری شبه جزیره ای واقع در جنوب اروپا می باشد، که دو جزیره ی ساردنی و سیسیل را نیز، تحت پوشش قرار می دهد. شهر رم به عنوان پایتخت کشور ایتالیا شناخته می شود و زبان رسمی آن، زبان ایتالیایی می باشد. این کشور تاریخی و زیبا، پیشرفت های بسیار زیادی را در طول سالیان دراز تجربه کرده است و هم اکنون جزءِ کشورهای صنعتی دنیا به شمار می آید. مساحت کشور 301,338 کیلومتر مربع می باشد و جمعیتی در حدود 60.6 میلیون نفر را، در خود جای داده است. نکته ی جالبی که در مورد کشور ایتالیا جلب توجه می کند، وجود دو کشور کوچک مستقل به نام های واتیکان و سان مارینو در دل آن می باشد و همچنین باید بدانید که یک تکه از خاک ایتالیا نیز، در کشور سوئیس قرار گرفته است.

تاریخچه ی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا از تاریخپه ای غنی و پربار برخوردار است و شکل گیری امپراطوری رم در آن، نه تنها خود این کشور، که تمامی بخش های مدیترانه و بسیاری از نوحی جهان را تحت تاثیر قرار داده است، و حتما شما نیز با شنیدن نام امپراطوری رم باستان، حوادث تاریخی بسیاری را در ذهن مرور می کنید. اما یکی دیگر از اتفاقاتی که تاریخچه ی کشور ایتالیا را مزین نموده است، وقوع رنسانس در این کشور می باشد که بسیاری از شهرهای اروپا را تحت تاثیر قرار داده و موجب ایجاد تحولی اساسی در وضعیت سیاسی، اقتصادی، هنری و فرهنگیِ تمدن غرب شده است. همچنین شواهد نشان می دهند که کشور ایتالیا، پیشرفت های زیادی را در قرون 15 و 16 تجربه کرده است و در این دوره زادگاه  فیلسوفان، نویسندگان، نقاشان و دانشمندان بزرگی بوده است. امروزه نیز کشور ایتالیا به عنوام مهد فرهنگ و هنر شناخته می شود و آثار هنری ارزشمندی را در دل خود جای داده است. وجود آثار تاریخی و بناهای باستانی متعدد در شهرهای رم، میلان، فلورانس و دیگر شهرهای ایتالیا، گواهی بر این حقیقت تاریخی می باشد.

آب و هوای و شرایط اقلیمی

کشور ایتالیا، کشوری با آب و هوای مدیترانه ای می باشد. این کشور دارای نواحی کوهستانی در بخش های داخلی، و نواحی ساحلی در لبه های مرزی خود می باشد و همین مساله باعث به وجود آمدن آب و هوایی متفاوت در نقاط مختلف آن شده است. برای مثال نواحی شمالی که درمجاورت با رشته کوه های آلپ قرار گرفته اند، سرد و خشک و نواحی جنوبی این کشور، از آب و هوایی گرم و خشک بهره می برند. به طور کلی آب و هوای غالب در این کشور، آب و هوای معتدل و فصلی است و خبری از تابستان های بسیار گرم و زمستان های بسیار سرد در آن، نمی باشد.

وضعیت اقتصادی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا، جزءِ 8 کشور صنعتی دنیا می باشد و با داشتن صنایعی همچون هواپیماسازی، کشتی سازی، فلز کاری، پتروشیمی، و تولید انواع جنگ افزار ها و مواد شیمیایی و مواد غذایی و انواع محصولات دامپروری و کشاورزی، از اقتصادی پر رونق بهره مند است. البته لازم به ذکر است که شرایط اقتصادی و وضعیت اشتغال، در بخش های شمالی این کشور پر رونق تر است و شرکت های خصوصی مدرن تر و پیشرفته تری در این بخش به چشم می خورند. لیکن چرخ های اقتصاد در جنوب این کشور بر پایه ی کشاورزی و امور سنتی تر، بنا نهاده شده اند. لازم به ذکر است که صنعت گردشگری نیز، نقش بسزایی را در پیشرفت اقتصادی این کشور ایفا می نماید و وجود شهرهایی همچون رم، ونیز و فلورانس، موجب جذب گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این کشور زیبای اروپایی می گردند.

اسامی تمام استان های موجود در کشور ایتالیا

کشور ایتالیا به 19 ناحیه یا استان مجزا تقسیم می شود که هر یک از این نواحی، شهرهای های متعددی را در دل خود جای داده اند. این استان ها عبارتند از:
1. آبروتزو
2. آپولیا
3. باسیلیکاتا
4. کالابریا
5. کامپانیا
6. امیلیا- رومانیا
7. ی فریولی ونتزیا جولیا
8. لاتزیو
9. لیگوریا
10. لمباردی
11. مارکه
12. مولیز
13. پیمونت
14. ساردنی
15. سیسیل
16. ترنتینو آلتو آدیجه
17. توسکانی
18. اومبریا
19. ونتو

پس از بررسی و بازخوانی مختصر تاریخچه این کشور، می خواهیم بهترین پیشنهاد های آژانس بکتاش سیر برای انواع تور ایتالیا را به شما ارائه کنیم. شما می توانید برای شرکت در انواع تور ایتالیا توسط آژانس بکتاش سیر، مجری مستقیم انواع تور ایتالیا، همین حالا با ما تماس بگیرید.