آشنایی با کشور هندوستان

کشور هندوستان، در قسمت جنوبی قاره ی آسیا واقع شده است و به عنوان دومین کشور پر جمعیت دنیا، شناخته می شود. این کشور دارای مساحتی در حدود 3.287 کیلومتر مربع می باشد و 1.324 بیلیون نفر را در خود جای داده است. هندوستان در همسایگی با کشورهای پاکستان، چین، بوتان، نپال، تبت، برمه و بنگلادش قرار گرفته است و گردشگر پذیرترین کشور این منطقه، به شما می آید. هند برای گردشگران، همچون سرزمین عجایب است و مواجهه با پدیده های نو و تازه در این کشور،  برای گردشگران بسیار جذاب و دوست داشتنی می باشد.

تاریخچه ی کشور هندوستان

نخستین نشانه های تمدن در این کشور، که تمدن رود سند نام دارد، قدمتی 3 هزار ساله داشته و همزمان با تمدن شهر سوخته در ایران، بوده است اما قدمت حضور انسان در این کشور را، 200 تا 400 هزار سال پیش تخمین زده اند. این کشور در طول تاریخ، بارها و بارها، مورد هجوم ایرانیان و دیگر کشورهای آسیای میانه قرار گرفته است و در دوره ای طولانی، مسلمانان بر این کشور حاکم بوده اند. لیکن حوادث تاریخی این کشور، به همین ها منتهی نمی شود و شرح تمامی آن ها در این مقال نمی گنجد. هندوستان تا سال ها مستعمره ی انگلیس بوده است و نهایتا در 1950، به عنوان حکومتی مستقل و تحت عنوان جمهوری هندوستان، اعلام استقلال نموده است.

آب و هوا و شرایط اقلیمی

کشور هند، کشوری پهناور است و از نظر اقلیمی به سه بخش عمده ی فلات های مرتفع، سرزمین های جلگه ای و صخره های سخت آتشفشانی تقسیم می شود. همین مساله باعث می شود تا آب و هوای این کشور بسیار متنوع و مختلف باشد. نواحی جنوبی این کشور دارای آب و هوایی گرم و حاره ای می باشند و هر چه به سمت شمال کشور پیشروی کنیم، آب و هوای شهرها معتدل تر می گردد. این کشور پهناور به طور هم زمان، دارای کوهستان های پوشیده از برف و کویرهای خشک و بی آب می باشد و هر منطقه از آن، با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارند، از آب و هوایی خاص و منحصر به فرد، بهره می برند.

وضعیت اقتصادی کشور هندوستان

شاید برخی افراد به اشتباه، وضعیت اقتصادی این کشور را، با توجه به سطح زندگی اکثریت مردم آن بسنجند، و اقتصاد این کشور را ضعیف بدانند، اما باید بدانید که کشور هندوستان در بین اقتصاد های بزرگ دنیا، در رتبه ی چهارم قرار گرفته است و درصد تولید ناخالص این کشور بسیار نزدیک به کشور همسایه اش چین می باشد. هندوستان در سال های اخیر پیشرفت های اقتصادی بسیار زیادی را تجربه کرده است و روز به روز به موفقیت های بیشتری در این عرصه، دست می یابد. از اصلی ترین صادرات این کشور می توان به محصولات کشاورزی، تکنولوژی های نرم افزاری، صنایع نساجی، سنگ های قیمتی و جواهرات اشاره کرد که به تمام کشورهای دنیا صادر شده و نقش بسیار موثری را در بهبود وضعیت اقتصادی این کشور ایفا می نمایند.

لیست اسامی استان های موجود در هندوستان

کشور هندوستان، کشوری وسیع و پر جمعیت است، که دارای 28 ایالت یا استان و 7 ناحیه ی مجزا می باشد که عبارتند از:
ایالت ها
1. آندرا پرادش
2. آروناچال پرادش
3. آسام
4. بیهار
5. چاتیسگر
6. گوآ
7. گجرات
8. هاریانا
9. هیماچال پرادش
10. جامو و کشمیر
11. جارکاند
12. کارناتاکا
13. کرالا
14. مادیا پرادش
15. ماهاراشترا
16. مانی پور
17. مگالایا
18. میزوراک
19. ناگالند
20. اوریسا
21. پنجاب
22. راجستان
23. سیکیم
24. تامیل نادو
25. تریپورا
26. اوتار پرادش
27. اوتارانچاند
28. بنگال غربی
نواحی
1. جزایر آندامان و نیکوبار
2. چندیگر
3. دادرا و ناگار هاولی
4. دامان و دیو
5. لاکشادویپ
6. ناحیه ی پایتختی ملی دهلی
7. پودوچری