درباره دبی

درباره دبی دبی

دبی یکی از مدرن ترین و محبوب ترین شهرهای امارات متحده عربی است که درجنوب ایران و در کنار سواحل خلیج فارس واقع شده است.این شهربا مساحت 1140کیلومتر در صحرای عرب قرار دارد.

این صحرای شنی به سمت رشته کوه های حجر غربی در کنار مرز دبی با عمان و حتا واقع شده است. خور دبی از شمال غربی به جنوب شرقی کشیده شده است و این شهر را به دو قسمت دیرا و بر دبی تقسیم می کند. سه پل از روی خور و یک تونل به نام نفق الشندقه که از زیر آب می گذرد این دو قسمت را به هم مربوط می کنند.

قسمت دیرا توسط شهر امیر نشین شارجه در شرق و شهر اَل عویر در جنوب احاطه شده است که فرودگاه بین المللی دبی نیز در جنوب این قسمت قرار دارد. بر اساس آماری که در بیست و نهم ژانویه سال 2016 به دست آمده، جمعیت شهر دبی بالغ بر دو میلیون و پانصد و سه هزار نفر می باشد. دبی آب و هوای گرم کویری دارد. در تابستان ها شهر دبی بسیار گرم، بادی و شرجی است. و اغلب روزها در طول سال آفتابی هستند... هر ساله گردشگران زیادی اسراسر دنیا برای دیدن جاذبه های خالقانه و منحصربه فرد و تماشایی دبی به این شهر سفر می کنند. در سال 2007 میالدی شهر دبی ۸ اُمین شهر پربازدید جهان بود. این شهر به پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است و به تنهایی بیش از 20 مرکز خرید را در خود جای داده است .

در این میان دبیمال، معروفترین و پرطرفدارترین مرکز خرید آسیا است که در سال 2007 با بازدید حدود 65 میلیون نفر پر بازدیدکننده ترین مرکز خرید و تفریح دنیا شناخته شده است. از دیگر مراکز خرید این شهر مرکز خرید ابن بطوطه، امارات مال، مارینا مال، دیره سیتی سنتر، دبی فستیوال سیتی، مرکز خرید میردف و ... میباشد که شامل به روزترین اجناس و پوشاک است. عالوه بر این مراکز خرید، بازار های سنتی دبی نیز مکانی مناسب برای خرید کردن است. بازارهای سنتی معروف دبی شامل بازار مرشد، نایف، سبخه، تخته )الصنادق(، بازار طالی دبی، بازار الرأس، بازار بندرطالب، بازار جمیرا، بازار تیس، بازار بلوشستان ، بازار مدینة الجمیرا، بازار ریف مال، بازار نایف، بازار مرشد و... می باشد. از دیگر جاذبه های دبی مناطق دیدنی آن از جمله تپه های فسیلی، حیات وحش مخفیKhor Al Ras پارک ملی Mangroves ، جنگل Hayer Al و ...می باشد.

نیاز به کمک دارید ؟

021-57952شنبه تا پنج شنبه 8 الی 17:30