درباره استانبول

درباره استانبول استانبول

ستانبول؛ شهری دیدنی و بازمانده ی با شکوه قسطنطیه از بزرگترین و توریستی ترین شهرهای کشور ترکیه است؛ که اروپا و آسیا را در تنگه ای به نام بسفر از یکدیگر جدا می سازد. این تنگه از معروف ترین جاذبه های شهر استانبول است، که درشمال ترکیه واقع شده و دارای زیبایی های بسیاری می باشد. گشت و گذار در تنگه بسفر مورد عالقه ی بسیاری از توریستان و گردشگران استانبول است. طول این برابر 30 کیلومتر و عرض آن .عالوه بر این آب و هوای خوب این شهر، جاذبه .برابر 330 مترمی باشد این تنگه دریای سیاه را به دریای مرمره وصل می کند.

بناهای تاریخی مانند مساجد عثمانی، ایا صوفیه، کاخ توپکاپی، قلعه روملی ،مسجد آبی، کاخ دلماباغچه، برج گاالتا، برج دختر و ... نیز اماکنی هستند که این شهر را به مقصدی جذاب برای گردشگران مبدل کرده می کنند. از دیگر موارد تاثیر گذار بر روی این موضوع ، وجود مراکز خرید متعدد است که بهانه ی خوبی برای گشت و گذار در نقاط مختلف شهر میباشد ، در این مراکز خرید میتوانید از ناب ترین ادویه ها ، قهوه ترک باقلوا و... گرفته تا به روزترین اجناس و پوشاک برندهای اروپایی و ترک را خریداری کنید.

از معروفترین مراکز خرید این شهر میتوان استانبول مال، مرکز خرید فروم، ایستسنیه پارک، زورلو، جواهر و ...را نام برد. یکی دیگر از مزیت های این شهر وجود انواع مختلف وسایل نقلیه عمومی مانند : اتوبوس و مینی بوس، تراموا، مترو، تاکسی های اشتراکی یا همان دولموش ها و تاکسی های شخصی است، که دسترسی به مراکز تفریحی، تجاری و گردشگری را برای مسافران کامال آسان کرده. یکی از تفریحات محبوب در استانبول، پارک سرگرمی vialand است. این پارک برای افرادی که به دنبال یک بازی های هیجانی و شگفت انگیز هستند بسیار جالب است. وسایل مهیج این پارک برای تمامی سنین مفرح و شادی آور بوده و با توجه به آخرین استاندارد ها طراحی شده اند وسایلی همچون :تونل سافاری، چرخه فلک های غول پیکر، جت اسکی، ترن های هوایی اسرار آمیز و صد ها وسیله نفس گیر و منحصر به فرد دیگر. خانه ی خون آشام، quest ،فان لب اگلنس دانیاسی نیز از دیگر تفریحات گروهی و مهیج در شهر استانبول هستند. در کنار این تفریحات کافه رستوران ها و غذا خوری های محبوب وپرطرفدار این شهر را از دست ندهید چرا که بهترین غذا های ترکی ، بین المللی ، ایتالیایی ، مدیترانه ای و ...در آنجا میل خواهید کرد.

شهرتماشایی استانبول با بیش از 15 میلیون نفر جمعیت، پر جمعیت ترین شهر ترکیه است. و در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده است. و همه ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا علی الخصوص ایران به خود جذب میکند.از مهمترین عواملی که سفر به استانبول را برای ایرانیان خوشایند می سازد ، نزدیک ، آداب و رسوم و همچنین مذهب رسمی آین کشور است که اسالم می باشد

نیاز به کمک دارید ؟

021-57952شنبه تا پنج شنبه 8 الی 17:30