چند مرکز معروف  و مهم بمبئی برای خرید به اختصار معرفی می گردد:


1-    چندی چوک Chandni Chowk مثل بازار های قدیمی و پایین شهریه .روزها به جز یکشنبه می تونین برید تو اینترنت هم یه جستجو کنین و عکس هاشو ببینین که بعد پشیمون نشین. روبه‌روی قلعه‌ی سرخ و نزدیک مسجد جامع است. اگر کسی بره می تونه این دو سه جارو با هم ببینه. این بازار سنتی که بازار اصلی شهر دهلی به حساب می‌آید، به دستور دختر شاه‌جهان و به دست سازندگان تاج‌محل و قلعه‌ی سرخ ساخته شد. چندی‌چوک به معنی میدان نقره، دارای سراچه‌های بسیاری است که اجناس هندی در آن‌ها پیدا می‌شود. پارچه‌ها و لباس‌های ساری با رنگ‌های  تندشان، ادویه‌ها و عطرهای جورواجور، بدلیجات و صندل‌های چرمی و خیلی چیزهای خوش رنگ و بوی دیگر که می‌تواند سوغات خوبی هم باشد. سرای طلافروشی در چندی‌چوک نیز یکی از بزرگ‌ترین بازارهای طلا در هند است. دستبندها و گوشواره‌های طلایی که با مینا و صدف تزئین شده‌اند، یکی از پرطرفدارترین اجناس این بازار برای توریست‌ها هستند.

2-    دیلی هات Dilli Haat از 10:30 صبح تا 10 شب باز هست و مناسب برای خرید صنایع دستی هند هستش مثل رومیزی و شال و پشمینه و ..... اینجا نزدیک به دروازه هند هستش می تونین اگه خواستین هر دو جا رو برید. البته باید با ریکشا برید. ورودی نفری 20 روپیه (پس تمیزه نگران نباشین). زیاد بزرگ نیست ولی خلوت و تمیزه و این خودش یه حسنه. کلا اینجور جاها وقتی توریست می بینن قیمت ها رو 3-4 برابر واقعی می گن و باید کلی چونه بزنی در اخر هم ممکنه یه جای دیگه رو پیدا کنی که ارزونتر از اونجا می ده. انتهای دیلی هات رستوران ها و غذاخوری ها رو می بینین که اگه اهل غذای تند و ادویه ای هستید می تونید بریدقیمت هاش به نسبت بقیه جاها گرونه. تا می تونید چونه بزنید . اگه صنایع دستی دوست دارید از هند چیزهای خوبی می تونید بخرید .

 

3-    مرکز خرید Metro Walk فروشگاه هاش از 11 صبح تا 11 شب باز هستن و یک شهر بازی کنارش داره به اسم Adventure Island  که 12 ظهر تا 8 شب کار می کنه. ورودی اش 500 روپیه هستش مترو نزدیکش داره به اسم Rithala . سمت این مرکز خرید قسمت اعیان شهر بود همون جوری که تو توضیحات گفتم یه شهر بازی هم کنارش داره. مرکز خرید مسقف نیست. از نظر لباس برای خانم ها باید بگم که لباس غیر هندی ندیدم داشته باشه مثلا تاپ یا تی شرت و ... لباس های مردانه بیشتر قابل خرید بود تا زنانه. بیشتر هم پیراهن بود البته. قیمت ها هم خیلی ارزون نبود و با یه مقایسه ساده با ترکیه به این نتیجه می رسیم که هند به درد خرید لباس اونم از مال ها و مراکز خرید نمی خوره

4-    مرکز خرید Select city walk  10صبح تا 11 شب (به اسم ساکت معروفه چون نزدیکه saket metro هستش. نزدیکه منار قطبه و جنس هاش مارک دار و گرونه البته.

دیگر مراکز خرید که تو جستجوهام پیدا کردم:

5-    Khan Market همه روزه به جز یکشنبه ها

7-    Janpath and Tibtan market همه روزه برپاست  

دهلی یه بازار ارزون فروشی داره که اسمش جان پاته . اونهم جنس های غیر مارک داره که بعضی هاشون بگردی خوبن . در حد مفته قیمت هاش. فقط تا می تونید تخفیف بگیرید. البته یه نکته را یادتون باشه . توهند اگه یه جنس 100 تومنی را 2 تومن بخری بازهم سرت کلاه رفته و ارزون تر از اون هم پیدا می کنی.

8-    Sheikh sarai

9-    Yusuf sarai

10-  Connaught place نزدیک اینجا پالیکا بازار است که آنجا هم لباس و پارچه ارزان دارد.

فروشگاه های زنجیره ای در هند و بیشتر در دهلی می بینین به نام big bazzar که مثل کارفور می مونه و اکثرا تو مراکز خرید می بینین خرید که کردید برای کیسه ای که بارتون رو توش بذارید باید پول بدین یعنی کیسه رو بخرین

بازار لاجپات ناگار در منطقه لاجپات ناگار2 خیابان veer savarkar marg  نزدیک ایستگاه مترو لاجپات ناگار و رستوران KFC در نزدیکی آنهست. همه روزه به جز دوشنبه ها بازه

مرکز کامپیوتر دهلی "نهرو پالاس (Nahro Palace)". لوازم جدید تری نسبت به ایران دارداما قیمت از ایران گرونتر بود.

خیابان بابا خاراک (Baba Kharak) که در نزدیکی پارلمان هند واقع شده است نیز یکی از مهترین مراکز فروش لباس ها و روسری های هندی است.

مرکز خرید بهشت نیز (Delhi is a shoppers' paradise) نیز یکی دیگر از مراکز مهم خرید کالا در دهلی است که لباس هایی ساده و سنتی را زیر نظر بزرگترین طراحان با قیمتی مناسب به مردم عرضه می کنند.

روستای حوض خاص (Hauz Khas Village) که در 12 کیلومتری جنوب غربی شهر قرار دارد نیز یکی دیگر از مراکز مهم خرید جواهرات و اجناس با ارزش است . باغ کارول (Karol Bagh) مهمترین مرکز خرید در حوض خاص (Hauz Khas) است.

مجتمع خرید سانتوشی (Santushi) که در کنار هتل های مهم دهلی قرار دارد نیز یکی دیگر از مراکز بزرگ و قابل توجه دهلی است. در این مرکز خرید بهترین لباس هایی که نخ های آن به وسیله دست ریسیده شده است به مشتریان عرضه می شود. در برخی از مراکز خرید سنتی دهلی حجم زیاد لباس های های آویخته شده بر در مغازه های به حدی است که مشتریان به سختی می توانند آسمان را ببینند. تمامی مراکز یاد شده بافت سنتی و قدیمی شهر دهلی را در خود به یادگار گذاشته است و هر بازدیدکننده ای را مجذوب خود می کند.