از غذای خیابانی و آب شیر استفاده نکنید

در این که غذاهای هندی لذیذ و خوشمزه هستند شکی نیست، اما اگر به غذاهای خیابانی عادت ندارید، بهتر است از آن استفاده نکنید تا سلامتی خود را حفظ کنید. همچنین منشأ بسیاری از بیماری‌هایی که گردشگران در دهلی و دیگر شهرهای هند به آن مبتلا می‌شوند نیز آب شیر این مکان است. حتی‌الامکان سعی کنید برای مصارف آشامیدنی خود، آب معدنی از فروشگاه‌های دهلی تهیه کنید.

گر زن هستید و به تنهایی سفر می کنید، مراقب باشید

به عنوان یک گردشگر خارجی، ممکن است توجه هندی‌ها را به خود جلب کنید. توصیه می‌کنیم تا جایی که امکان دارد، پوشش مناسبی داشته باشید تا با مشکل خاصی مواجه نشوید. متأسفانه، گزاش‌های زیادی مبنی بر تجاوز به زنان در هند گزارش می‌شود. البته جای نگرانی نیست، چرا که دهلی از امنیت خوبی برخوردار است. اگر مسیر دقیق مقصدتان را بشناسید و از تاکسی در رفت و آمد خود استفاده کنید، به مشکل خاصی بر نخواهید خورد.

 

چانه زدن هنگام خرید را از یاد نبرید

از این که در یک کشور خارجی غریب هستید، احساس نگرانی نکنید. چانه‌زنی و تخفیف گرفتن هنگام خرید در هند امری رایج و معمول است. می‌توانید در بیشتر فروشگاه‌ها، خیابان‌ها و بازارهای محلی تا جایی که امکان دارد، از فروشندگان تخفیف بگیرید. بیشتر دستفروش‌های دهلی با علم به این که شما گردشگر هستید، ممکن است قیمت کالاهای خود را گران‌تر از ارزش واقعی آن اعلام کنند؛ نگران نباشید، با کمی چانه‌زنی می‌توانید تخفیف خوبی بگیرید.

از سگ های ولگرد دهلی دوری کنید

در هند سعی کنید نزدیک سگ‌های ولگرد و خیابانی نشوید. بیشتر این سگ‌ها در دهلی و دیگر نقاط هند، ناقل بیماری‌هایی ماند هاری هستند. حتی‌الامکان از غذا دادن به سگ‌های ولگرد نیز پرهیز کنید، زیرا با این کار توجه تعداد زیادی از آنان را به خود جلب می‌کنید که ممکن است پشت سرتان راه بیفتند. متأسفانه سگ‌های ولگرد زیادی در هند وجود دارند، اما می‌توانید بدون توجه به آن‌ها، از کنارشان رد شوید.

از گدایان و تکدی گران خیابانی دوری کنید

از آنجایی که جمعیت هند بسیار زیاد است، نرخ فقر نیز در این کشور بالا است. دیدن گدایان و تکدی‌گران در خیابان‌های دهلی، به ویژه کودکان بسیار ناراحت‌کننده است. کمک کردن به فقرا کار پسندیده‌ای است اما این نکته را در نظر داشته باشید، تعداد کسانی که در دهلی گدایی می‌کنند، بسیار زیاد است. بنابراین اگر شما به یکی از آن‌ها کمک کنید، دیگران نیز به سمت شما روی خواهند آورد و این امر حوصله شما را سر برده و شما را از گشت و گذار در شهر بازخواهد گذاشت. پس سعی کنید تا جایی که می‌توانید از آنان دوری کنید.

مدت زمان پرواز هوائی:

مدت زمان پرواز هوایی بین تهران و دهلی نو بین 3 الی 4 ساعت هستش که معمولا در مسیر برگشت یک کم بیشتر طول میکشه .

واحد پول  رسمی هند روپیه هست که پول خردش پیسه گفته میشه ، پول هند جز محدود کشورهایی هست که وقتی ریال ایران رو بهش تبدیل میکنی خیلی حالتون گرفته نمیشه !

یه سایتی هست که میشه ارزش روپیه با دلار رو بصورت لحظه ای چک کرد.البته این سایت در مورد سایر ارزهای رایج دنیا هم بسیار کاربردی هست.